לשאלות ותשובות נוספות

ש. איך עלי לשמור על משטחי קוריאן בנקיון יום-יומי? 

ת. משטחי קוריאן למטבח קלים לניקוי, פשוט לנגב עם מטלית בעזרת מים וסבון. על מנת להבריק את המשטח ניתן גם להשתמש לנוזל לניקוי חלונות.

ש. האם משטחי קוריאן היגייניים?
ת. משטחי קוריאן למטבח עשויים מקשה אחת ומהווים חומר אטום, בלתי-חדיר לנוזלים וללא חיבורים פתוחים. שלא כבמשטחים אחרים, במשטחי קוריאן וסטארון אין חיבורים שבהם נלכדים לכלוך וחיידקים. המשטח אטום וסטרילי במיוחד, והוא קל לניקוי.
משטחי קוריאן מיוצרים כמקשה אחת, הכוללת את משטח העבודה, את הכיור ואת חיפויי הקיר. טכניקת הייצור הייחודית מונעת "תפרים" בהם החיידקיים עשויים להתפתח ומשום כך נעשה שימוש רב, בארץ ובעולם, בקוריאן בבתי חולים ומרפאות.

ש. כיצד ניתן לתקן שריטה או סדק במשטח?
ת. ניתן להחליק שריטות וסדקים קטנים בקלות וללא עזרה מקצועית, בעזרת סקוטש-ברייט וחול ניקוי. כתמים ניתן להסיר בקלות ע"י אקונומיקה. גם במקרה של פגיעה חמורה, בעקבות שימוש חריג, ניתן להזמין איש שירות שיתקן הפגיעה, ללא השארת סימן.

ש. אם יהיה עלי לתקן או לשייף קטע ממשטח הקוריאן, האם יתקבל גוון השונה משאר המשטח?
ת. משטחי קוריאן הם הומוגניים, כלומר, הגוון והחומר אחידים לאורך כל המשטח. כיוון שכך, קל כל כך לתקן שריטות, והמשטח ייראה כמו חדש.

ש. כמה שנים אמור משטח קוריאן להחזיק מעמד?
ת. אם מטפלים בו בצורה נכונה, משטחי קוריאן יחזיקו מעמד שנים רבות. משטחי קוריאן עשויים מחומר עמיד שניתן לטפל בו כדי שייראה כחדש.

ש. האם ניתן לחתוך מזון באופן ישיר על משטחי קוריאן ?
ת. בדומה לחומרים אחרים, לא מומלץ לחתוך ישירות על משטחי קוריאן, כי פעולה זו עלולה לשרוט ולפגוע בפני החומר. לשם חיתוך ניתן להיעזר בקרש חיתוך.

ש. בשעת הכנת מזון, האם ניתן להניח ירקות ובשרים לא-מבושלים על המשטח?
ת. כן, כיוון שמשטחי קוריאן אטומים וללא נקבוביות, ואינם משאירים פתחים לספיגת חיידקים ובקטריות. למעשה, משטחי קוריאן / סטארון הם סוג אחד ממספר מועט של משטחים שזכו לאישור משרדי הבריאות ברחבי העולם לשם הכנת מזון במסעדות.
לפני הכנת המזון, יש לוודא שהמשטח נקי. אין לתת לדברי מזון אחרים לבוא במגע עם המקום עליו הונח בשר לא-מבושל, עד לניקוי המשטח באופן יסודי , עדיף בתמיסה מדוללת של אקונומיקה.

ש. האם הצבע של משטחי קוריאן דוהה עם הזמן?
ת. לא. החמרים האקריליים המרכיבים את משטחי הקוריאן הם עמידים בפני קרני האולטרה-סגול הנמצאים באור טבעי, כך שהצבע אינו דוהה.

ש. האם ניתן להניח סיר חם ישר על משטחי קוריאן ?
ת. משטחי קוריאן הם חסינים בפני חום עד לטמפרטורה של 100 מעלות צלזיוס. צלחת חמה או כוס המכילה משקה חם ניתן להניח על המשטח ללא חשש. אמנם חום גבוה מאד, או להבה פתוחה, עלולים לפגוע במשטח, אך גם פגיעה זו ניתנת לתיקון בקלות.
על מנת להגן על משטח העבודה, יש להשתמש תמיד בתחתית להגבהת הסיר מעל המשטח. ניתן גם לרכוש מאיתנו סט חמסירים עם מוטות נירוסטה מיוחד להנחת סירים חמים ללא חשש.

ש. האם ניתן להשתמש במשטחי קוריאן כחומר לריצוף?
ת. משטחי קוריאן אינם מיועדים לריצוף. ניתן להשתמש בקוריאן ובסטארון כחיפוי למדרגות. אך רק בגוונים מסויימים המיועדים להסתיר שריטות ושחיקה.

ש. האם ניתן להוסיף כיור קוריאן למשטח העבודה שכבר הותקן אצלי?
ת. הדבר אפשרי אך תלוי בדגם הכיור והמפרט של המשטח הקיים. לבירור מוקדם, ניתן לפנות אלינו.

ש. האם עלי לבחור כיור לפני התקנת המשטח?
ת. אמנם ישנם דגמים בגדלים אחידים, אך אנו מאד ממליצים לבחור את הכיור לפני ייצור המשטח.
בנוסף, ניתן להזמין אצלנו כיורים מיוחדים, בכל גודל, צורה או גוון מבוקשים.

ש. מי מבצע את התקנת משטחי הקוריאן / סטארון?

ת. משטחי קוריאן / סטארון מיוצרים ומותקנים ע"י עובדים מוסמכים שלנו, עובדים שעברו הכשרה לעבוד עם חומר מיוחד זה. ייצור והתקנה בידי עובד מוסמך, מבטיחים התקנה נכונה ושביעות רצון מלאה. ליאוני בע"מ הינה יצרן ומתקין מורשה הן של הקוריאן של חב' DuPont (יבואן:ניגא מוצרי איכות בע"מ) והן של הסטארון של חב' samsung (יבואן:מזונית י.ש.ר.ל בע"מ)